Menu Close

Obavijest o provedbi aktivnosti projekta Zaželi – “Baza za pomoć”

03.10.2022.

Kroz projekt “Baza za pomoć” će se na 6 mjeseci zaposliti 30 žena, pripadnica ranjivih skupina s najviše završenim srednjoškolskim obrazovanjem koje su u evidenciji HZZ-a. Zaposlene žene će, tijekom radnog odnosa, proći program osposobljavanja za zanimanja koja su tražena na tržištu rada. One će svojim radom i aktivnostima pružiti potporu i podršku za 210 korisnika, odnosno starijih osoba i osoba u nepovoljnom položaju s područja  grada Krapine, Jastrebarskog i Slavonskog Broda s čijeg su područja korisnici.

Na taj način će se povećati njihova socijalna uključenost, smanjiti rizik od siromaštva, povećati njihova konkurentnost na tržištu rada, te će se potaknuti socijalna uključenost i povećati razina kvalitete života krajnjih korisnika (osoba u starijoj životnoj dobi, osoba u nepovoljnom položaju) koji žive u teško dostupnim i slabije naseljenim ruralnim naseljima. Istaknuto je kako je cilj udruge omogućiti kvalitetniji život starijim i nemoćnim osobama kako bi što duže ostali u svojim domovima.

Sadržaj objave isključiva je odgovornost Udruge Baza za razvoj.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *