Menu Close

Međunarodni dan osoba s invaliditetom – subota, 3. prosinca

Međunarodni dan osoba s invaliditetom obilježava se 3. prosinca, a povijest obilježavanja seže u listopad 1992. godine kada je Glavna skupština Ujedinjenih naroda na zajedničkoj sjednici, održanoj radi obilježavanja Desetljeća osoba s invaliditetom (1983. – 1992.), usvojila rezoluciju kojom je taj dan  proglašen Međunarodnim danom osoba s invaliditetom.

Nakon donošenja navedene rezolucije, UN-ova Komisija za ljudska prava pozvala je zemlje članice da ističu obilježavanje Međunarodnog dana osoba s invaliditetom, 3. prosinca, s ciljem postizanja punog i jednakog uživanja ljudskih prava i sudjelovanja osoba s invaliditetom u društvu.

U svrhu stvaranja dobrobiti osoba s invaliditetom, Udruga Baza za razvoj ponovno sudjeluje i provodi projekt Zaželi faza 3 putem kojeg se osobama s invaliditetom želi omogućiti ravnopravno sudjelovanje u svim područjima društvenog života .

Sadržaj objave isključiva je odgovornost Udruge Baza za razvoj.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *